Jak przyjąć odpowiednią strategię do grania?

age_of_empires_online_1

Granie nie jest tylko i wyłącznie bezczynnym spędzaniem wolnego czasu przed monitorem. Jeżeli jako rodzic nie jesteś pewien czy dziecko wchodzi na odpowiednie strony i wybiera gry – pomóż mu w tym. Ja sam, jako młody chłopak zainteresowałem się pojęciem gry strategiczne z racji tego, że w przeglądarkach można było samodzielnie wybrać to, w co chciałem grać. Od tej pory w wolnych chwilach siadam i relaksuje się, a przy tym mogę podjąć wyzwania i przeżyć przygodę chociażby w świecie wirtualnym. Z grami przeglądarkowymi nie jest tak, że mają jakieś limity i można je przejść tylko jeden raz.

moze szukasz gry strategiczne tylko ? Super strona tylko dla ciebie ;)

Wiadome jest, że na samym początku się gubimy i dopiero oswajamy się z daną grą. Gdy nie powiedzie nam się i przegramy raz drugi zastanawiamy się co poszło nie tak. Właśnie w takim momencie próbujemy ustalić jakieś odpowiednie działanie. Gry tego typu są przeróżne i tak na przykład jeżeli ma ona charakter budowy miasta, to należy na samym początku zastanowić się co musi być najważniejsze przy gospodarowaniu. Przyjęta przez strategia musi być dobrze zaplanowana i jeżeli popełnimy szereg błędów to możemy być pewni, że mieszkańcy nie będą czuli się bezpiecznie i w każdym momencie możemy stracić swoje terytorium. Tego typu gry są najczęściej wybierane i uważane za bardzo przyjemne. Inaczej zachowamy się w przypadku gry wojennej.

Najlepsze gry strategiczne tylko dla ciebie

Tutaj odpowiednim działaniem będzie doprowadzenie do zwycięstwa swojego wojska czy też armii. Każdy nasz błąd będzie niepowodzeniem i przegraniem bitwy. Przyjmowanie odpowiedniej strategii w przypadku obu tych gier nie jest rzeczą łatwą zwłaszcza, że nie znamy celów i zamierzeń swojego przeciwnika. Zawsze gdy będziemy zdani na niepowodzenie możemy jeszcze raz przeżyć przygodę i postąpić w inny sposób. Próbować zupełnie innych metod, które pokażą nam czy robimy dobrze. Ja sam wielokrotnie popełniałem błędy i w zależności od gry przekonałem się, że nie jest aż tak łatwo na samym początku dobrać odpowiednie działania i od razu wygrać. Jednak dzięki temu nauczyłem się myślenia i podejmowania stanowczych decyzji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>